Realizacja wystroju wnętrz — abażury lamp

Światło to element pełniący funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Jest to tak samo istotna sfera projektowania wnętrz, jak wyposażenie w meble, dobór dekoracji, roślin czy koloru ścian. Jednym z najważniejszych elementów w obszarze projektów oświetlenia wnętrzarskiego są abażury, a w zasadzie ich forma oraz skala oryginalności. Dlatego też pragniemy zwrócić uwagę architektów wnętrz na nowe możliwości w produkcji lamp i abażurów jakie pojawiły się wraz z wprowadzeniem na rynek technologii nanodruku

Produkcja elementów dekoracyjnych przy użyciu ploterów nie jest już co prawda rozwiązaniem stanowiącym szczególną nowość, ale pojawiły się nowe możliwości związane z tą techniką produkcyjną. Dotychczas wiele użytecznych materiałów – z punktu widzenia designu wnętrz – nie kwalifikowało się do wykonywania na nich nadruków. Ta sytuacja uległa jednak zmianie. Innowacyjna technologia druku cyfrowego pozwala włączyć do gamy materiałów dekoracyjnych także takie, które wcześniej nie mogły być zadrukowywane.

Przez lata rosła gama rodzajów używanych tworzyw, kolorów, faktur powierzchni itd. W większości przypadków producenci nie brali pod uwagę faktu, że materiały mogą być dodatkowo uszlachetniane przez ich zadrukowanie. Technologia nanodruku powoduje, że projektant chcący spersonalizować swój produkt może sięgnąć po niemal dowolny materiał i zadrukować go uzyskując niepowtarzalny, odporny na światło i inne czynniki fizyczne produkt.

Od strony użytkowo formalnej nie bez znaczenia jest fakt, że nowa technologia pozwala na produkcję abażurów z materiałów spełniają wszelkie wymogi (potwierdzone stosownymi atestami) związane z bezpieczeństwem użytkowania i bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Polecamy branży wnętrzarskiej wykorzystanie abażurów wykonywanych w oparciu o unowocześnioną technologię druku z użyciem nowatorskich rozwiązań. Walory praktyczne, korzystny rachunek ekonomiczny czy niespotykana dotychczas swoboda pod względem implikowania form graficznych przekonują do zastosowania tego rozwiązania.

Zachęcamy do obejrzenia lamp wyprodukowanych przez firmę RAMKO W. Kopczyński sp.j. dla szwedzkiego klienta — firmy Sitz Design Sweden:
https://www.ramko.com.pl/pl/blog/73_food-court-w-leos-borlaenge-szwecja.html

Zlecenie wykonano z wykorzystaniem atramentów NANOO NANOthINK ECO.

Powiązane wpisy

Brak artykułów

Menu